Kodėl aš Balkanuose ir kodėl jūs dar ne?

Kodėl aš Balkanuose ir kodėl jūs dar ne?

Šiek tiek besidomintiems, kur bastausi, mano prielankumas pietrytiniam Europos kampui nėra didelė naujiena: anksčiau jau pasakojau, kaip per Makedoniją riedėjau šimtamečiu traukiniu, o Bosnijoje ir Hercegovinoje laipiojau kulkų suvarpytais bokštais. Naujausios kelionės planas buvo kiek ambicingesnis – nuvažiuoti kelis tūkstančius kilometrų, aplankant didžiąją dalį Balkanų pusiasalio ir bent truputį suprasti, iš ko susideda ta laukinis šio regiono žavesys. Tuo pačiu bandau ir sau atsakyti, kodėl mintyse jau braižau dar vieną kelionę ten.

Baisiausia vieta, kurioje esu buvęs – vaiduoklių miestas Čiatura

Baisiausia vieta, kurioje esu buvęs – vaiduoklių miestas Čiatura

​Vienas populiariausių klausimų kalbant niekus su žmonėmis, su kuriais iš tikrųjų nelabai yra apie ką kalbėti – „O kokia gražiausia vieta, kur esi buvęs?“. Lyg ir svaičioji kažką apie Norvegijos fjordus ar Islandijos geizerius, bet gerai supranti, kad tas grožis yra labai subjektyvus reikalas ir į šį klausimą taip paprastai atsakyti nepavyks. Pastaroji kelionė į Gruziją tos grožio sąvokos paieškų nepalengvino, tačiau leido atrasti vietą, kurią drąsiai galiu statyti į priešingą pusę – baisiausiųjų topo viršūnę.

Viskas, ką galvojate apie Iraną, yra netiesa

Viskas, ką galvojate apie Iraną, yra netiesa

Jeigu atvirai, ar galėtum žemėlapyje parodyti Iraną? Aš negalėjau. Tai skamba kaip viena iš tų keistų šalių Vidurio Rytuose, apsuptų daugybės mitų, legendų ir piktų kaimynų. Kai aplinkiniams nedrąsiai prasitari, kad nusipirkai bilietus ten, dažniau sulauki skeptiškų klausimų „kokį velnią tu ten veiksi?“ ir kelių dešimčių pokštų apie terorizmą, sprogimus, pagrobimus ir kitus malonius reikalus. Negana to, Irano viza pase gali sukelti problemų ateities kelionėse, tad grūdant į kuprinę daiktus, lygiai taip pat į galvą lenda ir keistos mintys. Bet gal negali būti taip blogai? Ar gali?

Bosnija ir Hercegovina – tai kiek čia šalių?

 Bosnija ir Hercegovina – tai kiek čia šalių?

Prieš kelionę į Bosniją ir Hercegoviną apie šalį nežinojau praktiškai nieko. Ir tai nėra pasigyrimas savo beprotišku laukiniu spontaniškumu, tiesiog bandydamas ieškoti informacijos apie šią šalį lietuviškai, atsitrenki į sieną jau trečiajame Gūglo puslapyje, Lietuvos ambasados ji neturi ir šiaip ten niekas nėra buvęs, tai nepadeda net supermama.lt. Ir boy oh boy, neegzistuojantys lūkesčiai buvo viršyti.

Juodai baltas Kauno džiazas

 Juodai baltas Kauno džiazas

Kaunas Jazz labiausiai yra šventė. Kartais gal nepakankamai įvertinama ir priimama kaip natūrali kasmetinė duotybė, sutampanti su išsigelbėjimu iš žiemos. Kartais gal pamirštant, kad tokie svečiai kaip Dianne Reeves yra apskritai vienintelė galimybė Lietuvoje pamatyti žmogų, ant lentynos turintį 5 Grammy apdovanojimus. Kartais gal nepakankamai plojant žiūrint į atlikėją, kurio albumas pasiekia civilizuotų šalių chartų viršūnes (Gregory Porter). Bet Kaunas Jazz yra šventė, kurioje reikia apsilankyti. Gal net su kaklaraiščiu.

Kai atsibosta žmonės – Islandija

 Kai atsibosta žmonės – Islandija

Islandija dažnai patenka į svajonių šalių sąrašus – didžiąja dalimi turbūt dėl savo nepasiekiamumo ir egzotiško atšiaurumo mitų. Juk kas iš tų svajonių, kurios išsipildo? Bėda tik ta, kad dabar ten nuvykti ypatingai lengva – vos 4 valandos skrydžio iš VNO, o nuo rudens šią kryptį atidaro ir pigusis Wizzair. Visgi patogumas jokiu būdu nemažina magijos, kurią galima ten pajusti.

Kiek Makedonijoje makdonaldų?

 Kiek Makedonijoje makdonaldų?

Kai pasakai žmonėms, kad važiuoji atostogauti į Makedoniją, jų akys kiek prisimerkia. Kadangi prieš dvi savaites pats tai sužinojai, užtikrintai atsakai: „čia prie Graikijos“. Kai tie žmonės paklausia, kodėl būtent Makedonija, nerišliai murmi kažką apie neįprastų kelionių krypčių žavesį ir Balkanų egzotiką (kad ir kas tai būtų). Grįžęs apsižiūri, kad ne tiek daug ir apsimelavai.

8 patarimai, kokį fotoaparatą rinktis

 8 patarimai, kokį fotoaparatą rinktis

Paskutiniu metu sulaukiu nemažai klausimų, kokį fotoaparatą rinktis. Dėkoju už pasitikėjimą priimant šį atsakingą sprendimą ir tuo pat metu apgailestauju, kad negaliu pateikti paprasto ir konkretaus atsakymo, nors jūs, neraliuoti tinginiai, turbūt tikitės, kad pasakysiu, jog kažkoks Canikony D30A yra pats geriausias. Gaila, tačiau fototechnikos pasaulyje (kaip turbūt ir visame likusiame) pačių pačiausiųjų nebūna, tad viskas, ką galiu padaryti, tai pateikti gaires, kurios padės surasti patį geriausią fotoaparatą jums.

5 programėlės, geresnės už „Instagram“

5 programėlės, geresnės už „Instagram“

Laikais, kai mobiliuosius telefonus sunku įsivaizduoti be kameros, vis auga ir poreikis jais darytų nuotraukų redagavimui. Programėlės gali tiek padėti paslėpti telefoninės kameros trūkumus, tiek pridėti „Instagram“ taip išpopuliarintus filtrus. Kad ir koks būtų jūsų tikslas, mobiliųjų aplikacijų parduotuvės lūžta nuo fotograijos apps'ų, tad ką rinktis? Neseniai išbandžiau keliolika populiariausių nemokamų programėlių ir atrinkau penkias geriausias, kurios sušius jūsų nuotraukose padarys gražesniais nei bet kada prieš tai. (Sąraše pateiktos funkcionalesnės programos, galinčios daugiau nei rėmelio uždėjimas ar vinjetavimo efektas, tad sąraše nebus nei „Paper Camera“ nei to paties „Instagram“. Sori.)