Kaip ir daugelį išankstinių nuostatų, stereotipus apie Egiptą teko išmesti pro langą. Tik didžiąją dalį kelionės praleidome ne į Sharm el Sheikh mažojoje rusijoje ar Kairo beprotnamyje, o tykiame beduinų kaime prie Raudonosios jūros. Visai netoli Gazos ruožo.
Mažai raidžių ir dar mažiau spalvų iš Vietnamo
Hanojus dažnai pavadinamas labiausiai užterštu miestu pasaulyje. Pasaulio Sveikatos Organizacija sako, kad taršos normos ir sveikas protas čia viršijamas beveik dvidešimt keturis kartus ir didele dalimi dėl to kaltina 6 milijonus mieste zyziančių motorolerių. Skamba baisokai, bet PSO nežinojo, kad ankstesnės mano stotelės buvo Kairas ir Delis. Šachas ir matas, naivuoliai.
Mėnuo Afrikoje – chaosas, apgavystės ir didysis A
Oh my god guys, you are so white. Don't you, like, have sun in your country? – buvo frazė, kurią išgirdome pačią pirmąją savo dieną Afrikoje. Auč. Bet kartu ir nežinau, ar gali egzistuoti geresnis paaiškinimas, kodėl čia nusprendžiau praleisti paskutinį žiemos mėnesį. Kai iš apsnūdusios žieminės Lietuvos esi numetamas tiesiai į Marakešo senamiestį, receptoriai nesupranta, kas vyksta.
Arklienos plovas ir asilai gatvėse – šalis, kurią sunku rekomenduoti
Yra šalys, iš kurių grįžus, niekam nekyla klausimų, ko ten ieškojai. Ir yra tos kitos. Pavyzdžiui, tokios, kurių pavadinimai baigiasi raidėmis „-stanas“. Ką žinau apie jas? Kazachstanas lygtai didelis, Afganistanas lygtai pavojingas, o Tadžikistanas išvis skamba kaip daugiabučių rajonas kažkur Šiauliuose. Tai, matyt, irgi nėra baisiai saugus. Žodžiu, Centrinė Azija man visad buvo pilkoji žemėlapio zona.
Ko kelionių influenceriai jums nepasakė apie Meksiką?
Yra šalis, kuri per pandemiją apsimetė, kad nieko tokio čia nenutiko ir taip netyčia tapo viena patraukliausių pabėgimo stotelių pasaulyje. Problemų vietiniai mato mažai, visokie ten testai niekam neįdomūs, o vanduo amžinai žydras. Žodžiu, labai sunku sugalvoti, kodėl į Meksiką keliauti jums nereikėtų.
Kaip parašyti gerą tekstą, kai rašyti nemoki?
Man labai patinka, kai žmonės rašo. Apie geležinkelio bėgius, senus kompiuterius ar olandiškų klumpių gamybą, nesvarbu. Jūs tik parašykit padoriai ir perskaitysiu. Dienai tapęs diktatoriumi, turbūt visiems liepčiau susikurti po blog’ą ir reguliariai jame ką nors parašyti. Fetišas gal ir keistas, bet viskas dėl to, kad rašymas iš esmės yra galvojimas, o už galvojimą gražesnių veiklų žmogus nedaug teišrado.
Apie keliones, virusus ir Portugaliją
7 dalykai, kurių išmokau metus neturėdamas darbo
Šį kartą pasikalbėkim ne apie keliones ar fotografiją, o kur kas žemiškesniu klausimu – apie darbą. Tiksliau, tokio dalyko neturėjimą. 2018-ųjų vasarą priėmiau pakankamai keistą sprendimą išeiti iš darbo, o vėliau ir dar keistesnį – jo taip ir nesusirasti. Kadangi vis dar esu gyvas, sotus ir guvus, užbaigti pirmieji pilni metai be pastovaus darbo yra nebloga proga atsisukti ir pažiūrėti, ką iš tokio eksperimento galima išmokti.
Nuo mažiausiai lankomos Europos šalies iki didžiausio miesto per 10 dienų
Sukiojant gaublį ir ieškant, kur dar galima netoliese pasislėpti nuo rudens, akis vis užkliūdavo už dar neaplankytos (beveik) Balkanų dalies – Juodosios jūros pakrantės. Turkiją su Bulgarija žinau tik kaip neypatingai kūrybingų atostogautojų vietas, Rumunijoj lygtai gyvena Drakula, o Moldova skamba kaip kažkas iš senelio pasakojimų apie armiją. Ant popieriaus skamba gal ir neįspūdingai, bet, kaip išsiaiškinau pernai, Balkanuose gi blogai būti negali. Ar gali?
Noriu parašyti tau laišką! Duosi el. paštą?
Trumpai tariant, socialiniai tinklai, kai jų nemaitini doleriais, nebėra ypačiai tinkama erdvė tokio turinio kaip maniškis sklaidai ir sekimui. Kadangi dolerių man gaila, imuosi senų gerų metodu ir pradedu rašyti naujienlaiškį. Po metų gal tiesiog pradėsiu rankraščius siųsti per Lietuvos paštą, kas ten žino. Kviečiu užsiprenumeruoti šį reikalą parduodant sielą formoje apačioje ir jau artimiausiu metu atsiųsiu priminimą apie naują tekstą iš keisto pasibastymo po Rytų Europą. Pažadu jūsų dėžutės neužversti niekais.