Juodai baltas Kauno džiazas

 Juodai baltas Kauno džiazas

Kaunas Jazz labiausiai yra šventė. Kartais gal nepakankamai įvertinama ir priimama kaip natūrali kasmetinė duotybė, sutampanti su išsigelbėjimu iš žiemos. Kartais gal pamirštant, kad tokie svečiai kaip Dianne Reeves yra apskritai vienintelė galimybė Lietuvoje pamatyti žmogų, ant lentynos turintį 5 Grammy apdovanojimus. Kartais gal nepakankamai plojant žiūrint į atlikėją, kurio albumas pasiekia civilizuotų šalių chartų viršūnes (Gregory Porter). Bet Kaunas Jazz yra šventė, kurioje reikia apsilankyti. Gal net su kaklaraiščiu.

Kai atsibosta žmonės – Islandija

 Kai atsibosta žmonės – Islandija

Islandija dažnai patenka į svajonių šalių sąrašus – didžiąja dalimi turbūt dėl savo nepasiekiamumo ir egzotiško atšiaurumo mitų. Juk kas iš tų svajonių, kurios išsipildo? Bėda tik ta, kad dabar ten nuvykti ypatingai lengva – vos 4 valandos skrydžio iš VNO, o nuo rudens šią kryptį atidaro ir pigusis Wizzair. Visgi patogumas jokiu būdu nemažina magijos, kurią galima ten pajusti.

Kiek Makedonijoje makdonaldų?

 Kiek Makedonijoje makdonaldų?

Kai pasakai žmonėms, kad važiuoji atostogauti į Makedoniją, jų akys kiek prisimerkia. Kadangi prieš dvi savaites pats tai sužinojai, užtikrintai atsakai: „čia prie Graikijos“. Kai tie žmonės paklausia, kodėl būtent Makedonija, nerišliai murmi kažką apie neįprastų kelionių krypčių žavesį ir Balkanų egzotiką (kad ir kas tai būtų). Grįžęs apsižiūri, kad ne tiek daug ir apsimelavai.

8 patarimai, kokį fotoaparatą rinktis

 8 patarimai, kokį fotoaparatą rinktis

Paskutiniu metu sulaukiu nemažai klausimų, kokį fotoaparatą rinktis. Dėkoju už pasitikėjimą priimant šį atsakingą sprendimą ir tuo pat metu apgailestauju, kad negaliu pateikti paprasto ir konkretaus atsakymo, nors jūs, neraliuoti tinginiai, turbūt tikitės, kad pasakysiu, jog kažkoks Canikony D30A yra pats geriausias. Gaila, tačiau fototechnikos pasaulyje (kaip turbūt ir visame likusiame) pačių pačiausiųjų nebūna, tad viskas, ką galiu padaryti, tai pateikti gaires, kurios padės surasti patį geriausią fotoaparatą jums.

5 programėlės, geresnės už „Instagram“

5 programėlės, geresnės už „Instagram“

Laikais, kai mobiliuosius telefonus sunku įsivaizduoti be kameros, vis auga ir poreikis jais darytų nuotraukų redagavimui. Programėlės gali tiek padėti paslėpti telefoninės kameros trūkumus, tiek pridėti „Instagram“ taip išpopuliarintus filtrus. Kad ir koks būtų jūsų tikslas, mobiliųjų aplikacijų parduotuvės lūžta nuo fotograijos apps'ų, tad ką rinktis? Neseniai išbandžiau keliolika populiariausių nemokamų programėlių ir atrinkau penkias geriausias, kurios sušius jūsų nuotraukose padarys gražesniais nei bet kada prieš tai. (Sąraše pateiktos funkcionalesnės programos, galinčios daugiau nei rėmelio uždėjimas ar vinjetavimo efektas, tad sąraše nebus nei „Paper Camera“ nei to paties „Instagram“. Sori.)

Kodėl jūsų vestuvių nuotraukos negražios

Kodėl jūsų vestuvių nuotraukos negražios

Savaitgalį su draugais sėdėdami prie Raudondvario dvaro matėme, kaip per pusvalandį prieš akis paskubomis buvo atkaltos dvi povestuvinės fotosesijos. Nekreipiant per daug dėmesio į tai, kad didžiausias tų sesijų skirtumas buvo tas, kad vienas bičas šaudė Canon‘u, o kitas Nikon‘u, labiausiai į akis krito nuotaika. Čia, like, svarbiausia jūsų gyvenimo diena, o jūs mokate kažkam, kas nepatenkintu tonu aiškina, kad „greitai gretai čia, 10 minučių liko“, o kai iš kažko juokiatės su būsimu gyvenimo partneriu, fotografas iššauna „ei, dirbam dirbam“, suprask, baik čia džiaugtis ir apsimesk, kad ilgesingai žiūri i toli.